Idealny makijaż do pracy

praca

Makijaż do pracy, czyli tzw. makijaż dzienny, powinien być przede wszystkim delikatny, dyskretny i stonowany. Makijaż powinien korygować ewentualne niedoskonałości natury i subtelnie podkreślić kobiece atuty.

Piękno w każdej sytuacji

Każda kobieta chce wyglądać atrakcyjnie w każdej sytuacji, także w pracy. Dobrze wykonany makijaż nie tylko zniweluje niedoskonałości natury, ale przede wszystkim doda kobiecie pewności siebie.

Makijaż do pracy powinien być wykonany starannie, ale nie może być mocny, a tym bardziej ekscentryczny. Ważne jest także to, aby makijaż odpowiadał konkretnej sytuacji – warto pamiętać, że podczas kontaktów międzyludzkich znaczna część informacji przekazywana jest w sposób niewerbalny, czyli poprzez mimikę i szeroko rozumianą mowę ciała. Ważny jest także pierwsze wrażenie estetyczne.

Nieodpowiedni strój i zbyt odważny makijaż w pracy mogą przynieść efekty odwrotne do pożądanych. Kwestia ta jest szczególnie ważna w świecie biznesu.
Wiele kobiet zastanawia się, jak wykonać makijaż, by współgrał z typem urody, ubiorem i sytuacją?

kobieta w pracy
Jak wiadomo, makijaż powinien korygować niedoskonałości natury, przede wszystkim zniwelować popękane naczynka lub wypryski, dlatego też ważne jest użycie odpowiednich kosmetyków, w tym korektora, dzięki któremu można skutecznie zniwelować niedoskonałości, sprawiając jednocześnie wrażenie osoby zadbanej, schludnej i budzącej zaufanie.
Bardzo ważny jest również podkład, stanowiący bazę pod makijaż. Szczególną funkcję na tej płaszczyźnie spełnia makijaż oczu, które należy subtelnie podkreślić, unikając grubej kreski, nadmiaru tuszu i zbyt wyrazistych cieni do powiek. Delikatnie podkreślić należy również używając w tym celu delikatnej, naturalnej pomadki lub kredki do ust.
Bardziej odważny makijaż dopuszczalny jest wyłącznie w branży rozrywkowej.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *