Mazury – perła północy

molo

Mazury to region, który często bywa traktowany po macoszemu – większość osób preferuje morze lub góry, nota bene, najpopularniejsze regiony w zakresie turystycznym.
Kraina tysiąca jezior zachwyca pięknem krajobrazów, ciszą i spokojem.

Mazury nie tylko dla żeglarzy

Mazury kojarzą się przede wszystkim z żeglarstwem i kajakarstwem. Piękne, duże jeziora, często łączące się ze sobą sprzyjają sportom wodnym, jest to przysłowiowy raj dla żeglarzy, kajakarzy i wędkarzy, nie oznacza to jednak, że jedyną atrakcją na Mazurach są jeziora.
Godny podkreślenia jest przede wszystkim historyczny charakter tego regionu, miłośników II wojny światowej z całą pewnością zainteresuje główna kwatera Hitlera, która mieściła się w Gierłoży, zabytkowy Kętrzyn czy Giżycko.

Imponująco prezentuje się również Muzeum Miniatur w Giżycku, gdzie można obejrzeć miniaturowe repliki zabytków północnej części Polski.
Godna odwiedzenia i zwiedzenia jest również Święta Lipka, nie bez powodu nazywana Częstochową północy. Bazylika w Świętej Lipce to przysłowiowa perła sztuki barokowej, która nadal zachwyca pięknem i bogactwem architektonicznym.

jezioro
Śmiało można więc stwierdzić, że Mazury to idealne miejsce na wypoczynek, zarówno rodzinny, jak i indywidualny. Miłośnicy wodnych szaleństw mogą wybrać się w rejs jachtem, dla przysłowiowych samotników lepszą alternatywą okaże się leniwe plażowanie nad jeziorem.
Imponująco prezentuje się także oferta noclegowa, w zależności od indywidualnych oczekiwań można skorzystać z pola namiotowego, campingu, a także znaleźć nocleg w pensjonacie lub ośrodku wypoczynkowym.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *