Rodzinne wakacje w górach

góry

Rodzinne wakacje w górach to doskonały sposób, by aktywnie i kreatywnie spędzić czas w gronie najbliższych. Co ważniejsze, góry sprawdzają się o każdej porze roku, nie tylko zimą.

Góry przez cały rok

Góry zazwyczaj kojarzą się z zimowym wypoczynkiem i szeroko rozumianym białym szaleństwem. Na nartach śmigają już kilkuletnie dzieci, nieco starsze rozpoczynają swoją przygodę ze snowboardem. Co ważniejsze, przygoda na stoku sprawia im wiele radości i przyjemności, a co ważniejsze, jest to niezapomniana przygoda.
Warto jednak pamiętać, że góry to nie tylko ośnieżone stoki. W okresie zimowym warto skorzystać z atrakcji, jaką są góralskie kuligi, często łączone z ogniskiem. Przejażdżka saniami ośnieżonymi dolinami to doskonała okazja, by podziwiać zimowe widoki.
Na brak atrakcji nie mogą również narzekać turyści, którzy zdecydowali się wypoczywać w górach w okresie letnim – jest to doskonały czas, by zaplanować piesze i rowerowe wycieczki górskimi szlakami.

góry
W tym momencie pojawia się pytanie, jak planować wypoczynek w górach w przypadku rodzin z małymi dziećmi?
Ośrodki wypoczynkowe oferują swoim gościom dodatkowe atrakcje w postaci zewnętrznego basenu czy placu zabaw, wiadomo jednak, że nikt nie będzie spędzał całych dni na terenie ośrodka. Należy jednak brać pod uwagę także możliwości fizyczne dzieci, które uniemożliwiają pokonywanie długich, często trudnych tras na własnych nogach.
W tej sytuacji optymalną alternatywą są wycieczki rowerowe, tym bardziej, że wiele ośrodków oferuje możliwość wypożyczenia rowerów dostosowanych do transportowania dzieci – jest to prosty i efektowny sposób, by połączyć przysłowiowe przyjemne z pożytecznym i przeżyć niezapomnianą, rodzinną przygodę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *