Jaki strój na ślub przyjaciółki?

przyjaciółki

Ślub i wesele to najpiękniejszy dzień w życiu nowożeńców. Uroczystość wyjątkowa i niecodzienna, wymagająca odpowiedniej oprawy, także w zakresie ubioru.

Elegancko i efektownie

Zaproszenie na ślub przyjaciółki to powód do radości. Pojawia się jednak kwestia ubioru – wiele kobiet zastanawia się, co na siebie założyć, by wyglądać elegancko, efektownie i stosownie do sytuacji.

Bohaterką dnia jest przede wszystkim panna młoda i nie można o tym zapominać – to właśnie ona powinna czuć się w tym dniu niczym baśniowa księżniczką. Fakt ten nie oznacza jednak, że pozostali goście mogą ubierać się byle jak – wprost przeciwnie, odpowiedni strój podkreśla wyjątkowy charakter uroczystości.

Kompletując garderobę na ślub przyjaciółki należy unikać klasycznej bieli, koloru perłowego oraz ecru – są to odcienie zarezerwowane wyłącznie dla bohaterki dnia.
Niestosowana jest także klasyczna mała czarna, która w tym przypadku może okazać się zbyt dużym kontrastem i rażącym nietaktem. Elegancka, czarna sukienka to doskonała propozycja na wieczorne spotkanie czy ważną uroczystość o charakterze oficjalnym, jednakże podczas uroczystości rodzinnych, do których należy ślub, może kojarzyć się z pogrzebem, a to oznacza efekty odwrotne do pożądanych.

kobieta w sukience
Warto jednak pamiętać, że istnieje wiele kolorów pośrednich, dzięki czemu znalezienie optymalnego rozwiązania nie powinno stanowić problemu. Co ważniejsze, nie ma żadnych ograniczeń w zakresie wyboru kroju i fasonu sukienki – w zależności od osobowości, można założyć sukienkę skromną, szaloną, czy wreszcie ekstrawagancką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *