Chłopy: noce i dnie w rybackiej osadzie

Dla poszukujących nadmorskiego, klimatycznego letniska z dużą plażą, rybacką przystanią i świetną bazą noclegową; jest jedno rozwiązanie – Chłopy. Jest to stara, rybacka osada w gminie Mielno, która oferuje niemało atrakcji i wygód.
Cały układ tej miejscowości został wpisany do rejestru zabytków. Nie bez przyczyny – turyści znajdą tu piękne domy rybackie, niektóre nawet z XIX wieku. Stoją one wzdłuż kilku ulic, o tradycyjnym przebiegu. Spacer wśród ozdobnych, staroświeckich domów pozwala uruchomić wyobraźnię i przenieść się w czasie. Klimat tego miejsca, to wciąż bardziej klimat rybacki, niż stricte turystyczny, a spora przystań jest tego dowodem. Najważniejsze jest jednak morze – a kąpielisko w Chłopach charakteryzuje się wysoką jakością wody, oraz szeroką i piaszczystą plażą. Na tej plaży jest barwna rybacka przystań oraz całkiem nowe molo. Kutry są wyciągane przez rybaków na piasek, a złowione ryby są od razu transportowane do pobliskich smażalniach. Można więc skosztować świeżo złowionej ryby – czy to usmażonej, czy uwędzonej. Tradycje rybackie są tutaj bardzo stare, a sama przystań jest jedną z większych na polskim wybrzeżu Bałtyku. Okolice są rajem dla spacerowiczów, gdyż jest tu sosnowy las oraz wydmy.
Gospodarze zrobią wszystko, aby goście byli zadowoleni – organizują szereg cyklicznych imprez, takich jak Dzień Ryby, Święto Morza, albo Święto Latawca. Można również zagrać w grę miejską, albo zjeść tutejszy specjał, jakim jest gniot rybaka.

Baza noclegowa to spory atut miejscowości. W Chłopach są do wyboru zarówno holenderskie domki, pole campingowe, jak również pokoje, pensjonaty, wille i apartamenty. Wybór jest duży, a mieszkańcy dbają o swoją zabytkową miejscowość i tutejsze domki. To wszystko sprawia pozytywne wrażenie na wczasowiczach. Letnisko jest dość kameralne, czekające na odkrycie. To w gruncie rzeczy nieduża osada, w której jest wyjątkowo bogata baza noclegowa o dużej różnorodności. Wspólną cechą praktycznie wszystkich noclegów jest bliskość plaży, o czym można się przekonać patrząc na mapę i kształt miejscowości.
Atmosfera Chłopów to atmosfera prawdziwej, funkcjonującej nieprzerwanie osady rybackiej. Pobyt tutaj gwarantuje udaną zabawę, sielankę oraz wygodny nocleg. Miejscowość pobudza wyobraźnię, oferuje życzliwość mieszkańców i dużą, piękną plażę.