Jak stosować dietę śródziemnomorską?

Masz już serdecznie dość diet, które są niesmaczne i drogie, a przy tym totalnie nie działają? Zrobiłbyś wszystko, gdybyś tylko mógł zamienić się z osobą, która je wszystko to, co lubi i utrzymuje idealną wagę?

Dieta śródziemnomorska – podstawowe informacje

Zamiast znów szukać magicznych rozwiązań w Internecie, zmodyfikuj nieco ten tryb żywienia, na jakim jesteś w tym momencie. Nie musisz wcale liczyć kalorii. Nie musisz też korzystać z usług dietetyków po weekendowych kursach, którzy tylko żerują na takich osobach jak ty. Zamiast bawić się w wymyślne diety lub sięgać po magiczne pigułki spalające tłuszczyk z brzucha, zobacz, jak żyją i jedzą rodowici Włosi czy Grecy.

To właśnie oni powinni stać się dla ciebie największą inspiracją. To właśnie te narodowości uchodzą za najzdrowsze i zarazem najszczuplejsze. Jeżeli więc twoja dieta zacznie przynajmniej przypominać tę śródziemnomorską, bardzo szybko zmieni ona twoje życie o sto osiemdziesiąt stopni. A nietrudno będzie ci na niej wytrwać. Oto krótki opis tych podstawowych i zarazem najważniejszych zasad diety śródziemnomorskiej.

Po pierwsze – zawsze jedz świeże warzywa i owoce. Umieszczaj je w każdym posiłku, starając się, by w diecie przeważały jednak warzywa. Jeśli spożywasz nabiał, wybieraj ten chudy. Unikaj tłustych śmietan, tłustego mleka czy klasycznych żółtych serów bądź twarogów. Dwa razy w tygodniu sięgnij po jajka, a na co dzień racz się różnymi gatunkami ryb oraz chudym mięsem z kurczaka czy indyka. Ryb musi być jednak więcej, dlatego to na nich musisz bazować, nawet jeśli do tej pory nie spożywałeś ich zbyt często. Dieta śródziemnomorska wypełniona jest także całą masą przeróżnych orzechów, które możesz dodawać do porannych śniadań i sałatek lub traktować je jak przekąski i spożywać do filmu zamiast chipsów. Alkohol w tym wypadku jest dozwolony.

Więcej pomysłów na interesujące diety znajdziesz w serwisie https://www.filet.pl/.

Zamiast piwa wybierz jednak czerwone wino. Uważaj też na jego ilość i ogranicz się do lampki trunku raz na kilka dni. Taka dawka alkoholu zadziała wyłącznie korzystnie.