Przegląd najlepszych wędek spinningowych na rynku

Spinning to jedna z najchętniej wybieranych technik wędkarstwa w Polsce. Świetnie sprawdza się ona w połowie drapieżnych ryb. Dlatego też wędki spinningowe z odpowiednio dobranymi sztucznymi przynętami takimi jak twistery, blaszki, woblery i gumy skutecznie nęcą nawet najbardziej imponujące okazy. Przyjrzyjmy się bliżej wędkom spinningowym i zastanówmy się, które z nich są najlepsze.

Wędka Daiwa Prorex XR Spin 270 cm 15-50g

To wędka o długości 270 cm i wadze 160 g. Składa się ona z dwóch segmentów, które można złożyć do długości 142 cm. Ten model wyróżnia duża wytrzymałość i niska waga. Blank został wyprodukowany z kompozytu HVF Nanoplus. To nowoczesny materiał, który coraz częściej pojawia się w produktach Daiwa. Zasługą tego kompozytu jest bardzo duża wytrzymałość, sztywność i świetne parametry wyrzutowe. Ten model wyróżnia skuteczna amortyzacja szarpnięć głową. Dzięki niej jest mniejsze ryzyko, że duża sztuka wyrwie się podczas holu. Warto też wiedzieć, że konstrukcja tej wędki uniemożliwia jej skręcanie się. Dlatego po wyrzucie nie odbija się, a sam wyrzut może być celny. To wędka, której zakup jest polecany raczej dla doświadczonego wędkarza, niż dla amatora.

Wędka Westin W4 Spin 270 cm M 7-30g

To wędka do zadań specjalnych. Niemal 3 metry długości oraz wzmocnienie włóknem węglowym 90° i tkanym włóknem węglowym 3K sprawia, że jest to wędzisko doskonałe do połowu dużych ryb drapieżnych. Ten model wyróżnia kilka ważnych zalet. Pierwszą z nich jest duża czułość. Drugą – blanki wędki wykonano z włókna węglowego Torayca® High Performance Carbon, który umożliwia dalekie i celne rzuty. Dzięki niemu łatwiej o celną akcję. Kolejną ważną zaletą są przelotki SeaGuide®. Cała wędka waży jedyne 169 g i można składać ją do długości transportowej 140 cm. Dzięki temu można bez problemu ją przewozić i przenosić, a nawet długi spacer w lesie z wędką w pokrowcu nie stanowi większego wyzwania.

Wędka Lureleader Dominate 218 cm 5-18 g LDI722MS

Wędka ta ma blanki wykonane z włókna węglowego Toray o parametrach 30T oraz 40T. Są one dość wytrzymałe, a przy tym lekkie. Wędka ma 218 cm długości i waży 108 g. Ma wędziska powleczone kevlarem, co sprawia, że są one wyjątkowo mocne. Jeśli chodzi o cechy użytkowe, to ta wędka jest dedykowana do połowu ryb średniej wielkości oraz tych mniejszych. Równocześnie została ona zaprojektowana z takim zapasem bezpieczeństwa, że w razie potrzeby poradzi sobie także z większym połowem. Wędkarze potwierdzają, że ten model jest szybki, mocny i elastyczny. Doskonale nadaje się do spędzania z nim długich godzin na połowach oraz odbywania z nim długich marszy.

Wędka Okuma One Rod Spin 198 cm 10-30g

To wędka, która proponuje bardzo dobry stosunek jakości do ceny. To model o długości 198 cm. Jest wykonany z ultralekkich materiałów, więc waży jedyne 89 g. Jest to zasługa blanek węglowych 40T. Na niską wagę wpływa też zastosowanie węglowej omotki taśmowej. Ta wędka spinningowa jest doskonałą propozycją dla wszystkich, którzy szukają jak najlżejszego modelu.